Blogi

Blogi

Kodukontori trendid 2021. aastal

Esmaspäev, 01.02.2021

Kodus töötamine ei kao veel niipea, mistõttu võib alanud aastal seada eesmärgi uuendada oma kodukontorit. Loe lähemalt, mida sel puhul silmas pidada.

Sobiv tool

Kodu on kontoriga võrreldes tunduvalt mõnusam ja hubasem keskkond, seega saab sisustuselementide valikul olla loomingulisem. Kui kodukontor on sisse seatud eraldi ruumi, siis on hea valida sinna ergonoomiline töötool, mis toetab õiget istumisasendit. Kui töö tegemiseks on aga valitud näiteks elutuba, siis tuleks valida töötooliks tool, mis sobitub ülejäänud mööbliga, näiteks söögitoa laua ja toolidega. Selline lahendus pakub ka vajalikke lisakohti, kui on rohkem inimesi külas.

Rohkem värvi

Pikalt kodus olemisega kaasneb teatav üksluisus: tuntakse puudust kolleegidest, jutuajamistest kohvinurgas ja inspireerivast kontorikeskkonnast. Leppides, et oleme antud olukorras veel mõnda aega, on hea mõte tuua oma kodukontorisse rohkem elurõõmu mängulisema värvivalikuga. Sarnaselt ülejäänud kodukujundusega on ka kodukontori sisustuse puhul oodata värviliste aktsentide kasvu, näiteks pakse vaipasid ja disaintoole.

Kodukontori trendid 2021. aastal

Rahu ja vaikus

Kuna 2021. aastal teeb kodus tööd üha rohkem inimesi koos kas teiste pereliikmete või toanaabritega, kes samuti kodus töötavad, on soovitus mõelda lahendustele, mis aitavad vähendada häirivat müra. Mürasummutavate kõrvaklappide kõrval on hea mõte investeerida kahe- või kolmekordsetesse akendesse, vaipadesse või hoopis akustilistesse paneelidesse.

Kodukontori trendid 2021. aastal

Hubaselt kontorlik

Kodukontor ületab tähtsuselt isegi köögi. Selle aasta märksõna on tööheaolu ja sel põhjusel keskenduvad disainerid ruumide sisustamisel looduslikele ja neutraalsetele materjalidele. Trend avaldub kerges pähklitoonis koos sinise, rohelise ja halliga. Või siis materjali ja värvide kombineerimises rahustava mustriga tapeediga, et rõhutada looduslikku ja siduda see kunstliku valgusega.

Kodukontori trendid 2021. aastal

Õige valgus

Sel aastal peab erilist tähelepanu pöörama õigele valgustusele ja seda just videokõnede pidamise mõttes. Kes oleks aasta tagasi arvanud, et räägime videokõnede jaoks ruumide disainimisest? Kaks kõige olulisemat aspekti, millele tuleb tähelepanu pöörata, on sel puhul valgustus ja taust. Soovitus on kasutada mitmest suunast langevat valgust, et vältida varje – nii saab kaamera sisselülitamiseks alati valmis olla.

Tasakaal töö- ja koduelu vahel

Võimalus oma heaolu esikohale seada on kodukontorite ajal olulisem kui kunagi varem. Alates taimeseintest ja päikeselampidest kuni pehme tekstuuriga lamamistoolide ja vaipadeni – üha enam otsitakse lahendusi, mis aitavad ühendada tööd ja lõõgastumist. Kodukontorite sisekujunduses on näha, et eelistatakse disainielemente, mis pakuvad mugavust ja samal ajal aitavad töötada tulemuslikult.

 

→ Loe ka meie eelmist blogipostitust: 2021. aasta mööblitrendid

Otsid toodet?

Otsid toodet?

Kiire viis otsida infot toote kohta, mille nime või tootekoodi sa tead.