Blogi

Blogi

2021. aasta mööblitrendid

Esmaspäev, 04.01.2021

Aasta 2020 veetsid paljud meist kodusemalt ja seetõttu pöörati eluruumiga seonduvale oluliselt rohkem tähelepanu. Sisekujunduses sai valdavaks püüe mugavuse ja traditsioonilisuse poole ning sellised mõjud jätkuvad ka 2021. aasta kujundustrendides. Ollakse juba harjunud koduseinte vahel rohkem aega veetma ja üha enam tahetakse panustada funktsionaalsesse mugavusse. Uue aasta läbiv märksõna selle trendi kõrval on aga isikupära – olulised on nüansid, mis muudavad eluruumi kujunduse ainulaadseks ja personaalseks.

2021. aasta mööblitrendid

Mugavus

Mugavus ja tuttavlikkus olid olulised märksõnad 2020. aastal ja peamised on nad mööblimoes ka 2021. aastal. Heitlikul ajal otsib iga inimene kindlust ja tuge ning just klassikaline stiil pakub traditsioonide äratundmisrõõmu.

Naturaalsed materjalid ja heledam puit

Skandinaaviast inspireerituna saab naturaalsetest materjalidest ja heledast puidust uus trend nii mööbli- kui ka interjööridisainis. Heledam puit hakkab tooni andma erineva otstarbega ruumides, kus lisab nii ilu kui ehedust. Heleda puidu toon sobitub ka teises stiilivõtmes lahendustega, lisades modernsust eelkõige mugavaks disainitud ruumidele. Puutoolid oma erinevates variantides ja toonides leiavad kindlasti üha rohkem kasutust.

Kaua aega on räägitud ületarbimisest ning heameel on tõdeda, et 2021. aasta toob endaga kaasa vähem-on-parem mõttelaadi. Eelistatakse osta vähem, aga kvaliteetsemaid mööbliesemeid, et järgida minimalistlikumat ja stiilipuhtamat joont oma kodu sisekujunduses. Sümbioos heleda puiduga loob illusiooni rohkemast kui ainult ruum ja tekitab mõnusa zen-tunde võimaluse.

2021. aasta mööblitrendid

Jätkusuutlikud ja taskukohased disainilahendused

Üha enam mõeldakse võimalustele, kuidas toota keskkonnasõbralikumalt ning jätkusuutlikumalt. 2021 toob selles mõttes uue aja:  üha enam võetakse kasutusse uusi bioplaste, taaskasutatud materjale ja keskkonnasõbralikult toodetud detaile. Selliselt toodetud disainilahendused on üks olulisemaid tuleva aasta trende.

80. aastate tagasitulek

Mugavus ja traditsioonilisus on küll tuleva aasta üks põhitrende, kuid comebacki teeb ka 80. aastate modernne stiil. Nurgelised vormid, klaasist ja kivist materjalid ning art déco annavad 2021. aasta disainisuunale põnevust. Retro-elemendid mõjuvad tuntud ja turvalistena, sellepärast on need ka inimestele eriti hingelähedased.

Kodudes rohkem värve

Naturaalsete värvide võidukäik on pikalt kestnud ja 2021. aasta toob tagasi  erksad värvid. Paljud eelistavad küll kodu sisustada tuttavlike elementidega, et hoida elus teatavat kindlust, aga erksad värvid rõhutavad just sidet välismaailmaga ning lisavad mitmekesisust kas siis mõne väiksema disainielemendi, pehme mööbli või valgustuse abil.

2021. aasta mööblitrendid

Neutraalsed materjalid

Sarnaselt valitsevale neutraalsele toonile, eelistatakse ka materjalide puhul just ehedaid tekstuure, nagu kivi, naturaalne puit, klaas, marmor, graniit ja metall.

Võib öelda, et 2021. aasta disain liigub naturaalsuse, retro-nostalgia ja keskkonnasõbralikkuse suundades.

 

→ Loe ka meie eelmist blogipostitust: Kuidas kujundada sobivat kodukontorit?

Otsid toodet?

Otsid toodet?

Kiire viis otsida infot toote kohta, mille nime või tootekoodi sa tead.