Blogi

Blogi

Kuidas kujundada sobivat kodukontorit?

Teisipäev, 24.11.2020

Kui töö iseloom võimaldab kodus töötamist, siis suure tõenäosusega julgustab seda ka tööandja. Kuidas aga kujundada kodus sobiv keskkond nii, et töötamine oleks sama tõhus kui kontoris?

Vali sobiv asukoht

Kõigepealt leia vaikne ruum, kus ei oleks palju segavaid faktoreid. Eriti hea, kui saad tubade vahel ukse sulgeda, kuid hästi sobib ka eemal asuv nurk või lai koridor. Julgelt võib tööpinnana kasutada söögilauda, kui saad selle õhtusöögiks või muudeks vajalikeks tegevusteks vabastada.

Kuidas kujundada sobivat kodukontorit?

Pööra tähelepanu töökeskkonnale

Ruumi kujundamisel tuleb arvestada valgusega – et silmad ei väsiks, tuleb tagada valgustus, mis on piisavalt ere lugemiseks ja pingutusteta töötamiseks.

Eriti hea oleks looduslik valgus, kuna see tõstab meeleolu ja annab heaolutunde. Seetõttu tasub võimaluse korral töötada akna ääres ja teha lühikesi pause õuesviibimiseks.

Oluline on,  et ruum oleks hästi õhutatud. Umbne ruum võib tekitada väsinud ja uimase tunde, siis tuleb võimaluse korral avada aken või kasutada ventilaatorit, et panna õhk taas liikuma.

Toatemperatuuri on hea hoida stabiilsel tasemel, näiteks 22 kraadi peetakse suurima produktiivsuse jaoks parimaks.

Kodus töötamise puhul on hästi oluline mööbel, mistõttu tasub seda hoolikalt valida.

Töölaud peaks olema piisavalt suur, et sinna mahuks ära arvuti ja kirjutustarbed, lisaks peab seal olema mugav erinevaid ülesandeid täita. Laual peaks olema sobiv kõrgus ja jalgadel piisavalt ruumi. Ideaalis võiks olla ergonoomiline tool, et saaks mugavalt istuda, jalad õiges asendis.

Kuidas kujundada sobivat kodukontorit?

Kujunda ruum endale sobivaks

Oluline on meeles pidada, et kodukontor on osa Sinu kodust ja see väärib sama kaunist kujundamist kui ülejäänud kodu. Disainides lähtu oma isikupärast, mugavustest ja sellest, kuidas just Sinu jaoks kõige parem.

Näiteks kui tunned end rahulikus ja rahustavas õhkkonnas kõige produktiivsemalt, siis kaalu tumedamates toonides seinavärve. Kui vajad enda ümber energiat, siis kasuta erksaid toone ja eelista heledamaid seinu.

Kuidas kujundada sobivat kodukontorit?

Pea meeles, et tumedamad värvid võivad tekitada tunde, et väike tuba on veelgi väiksem, heledamate toonidega on efekt aga vastupidine. Kui Sinu kodukontori töökoht on väikesel pinnal, siis võiks valida pigem heledamad toonid.

Veel tasub läbi mõelda oma kodukontori teema. Kas soovid, et see näeks välja nagu ärikontor? Oma kodu laiendus? Pigem mänguline ja värviküllane? Ruumi kujundades pea teemat silmas, et saavutada soovitud üldmulje.

 

→ Loe ka meie eelmist blogipostitust: Sisekujundusideed, mis hämmastavad külalisi

Otsid toodet?

Otsid toodet?

Kiire viis otsida infot toote kohta, mille nime või tootekoodi sa tead.