Blogi

Blogi

Milliseid vigu peaks vältima kontorimööbli ostmisel

Esmaspäev, 21.09.2020

Kontorisse uue mööbli soetamine võib olla ühteaegu tore ettevõtmine, kuid valmistada ka omajagu peavalu. Sõltumata sellest, kas kontori sisustamisega alles alustatakse või on soov kontorile natuke värskust lisada, ei ole sobiva mööbli leidmine lihtne ülesanne. Loe lähemalt, millised on levinuimad vead, mida inimesed kontorimööbli ostmisel teevad ning kuidas neid vältida võiks.

Välimuse eelistamine mugavuse asemel

On palju toole, mis näevad küll kenad välja, kuid kui need pole mugavad, siis pole neist palju kasu. Kontorisse mööbli valimisel tuleks silmas pidada töötajate, klientide ja enda mugavust. Esteetika on küll oluline, kuid sellele ei peaks 100% otsuse tegemisel tuginema. Näiteks tasub läbi mõelda, kuidas on pärast paari tunni möödumist nendel toolidel istuda. Samuti on hea soovitus salongis mööblit proovida enne selle ostmist. See võib tunduda küll liigse sammuna, kuid pikas perspektiivis tasub end kindlasti ära.

Milliseid vigu peaks vältima kontorimööbli ostmisel

Töötajatega mitte arvestamine 

Kõik inimesed on erinevad ja see, mis ühele inimesele võib olla mugav, võib teisele olla ebamugav. Näiteks võib pikale inimesele sobiv kirjutuslaud olla ebamugav lühema inimese jaoks või vastupidi. Suuremale töötajale ei pruugi käetugedega tool sobida. Lisaks võivad mõned töötajad vajada koostöötamise kohti, teiste jaoks on aga individuaalsed kontorilauad olulised. Uue mööblieseme ostmisel tasub kindlasti arvestada oma töötajate soovide ja vajadustega. Kuna töötajad on need, kes hakkavad mööblit kasutama iga päev, siis on oluline, et see neile ka sobiks.

Ilma plaanita ostmine

Nagu iga suur investeering, võib ka impulsiivne ostmine kaasa tuua selle hilisema kahetsuse.
Näiteks tasub läbi mõelda, kui sageli mööblieset kasutatakse ja kas see sobib pikaajaliseks kasutamiseks. Kui kolite suuremasse kontorisse, kaaluge, mida uus kontor vajab. Vaadake ka mööblit, mis juba olemas on. Uurige, mis töötajatele eelmise sisekujunduse juures ei meeldi ja mida nad uue puhul näeksid teistmoodi. Kõige tähtsam on mõelda pikas perspektiivis. Ärge laske end liialt haarata disainitrendidest, mis mõne aja möödudes ei pruugi enam nii trendikad välja näha.

Milliseid vigu peaks vältima kontorimööbli ostmisel

Hinna eelistamine kvaliteedi asemel

Soodsama hinnaga ese võib rahakotile ja eelarvele rohkem meeldida, kuid kvaliteet ei pruugi olla nii hea kui kallima toote puhul. Näiteks võivad erinevad töötoolid küll sarnased välja näha, kuid kallim tool võib kuni kolm korda kauem vastu pidada. Sellisel juhul saaksite kallima toote eelistamisega oma raha eest rohkem.

Sobimatud värvid

Erinevatel tootjatel võib olla sama värvi nimi, kuid värvid ei pruugi tegelikult kokku sobida. Erinevuste vältimiseks proovige tellida lisatarvikuid samalt tootjalt. Kui on aga soov tellida erinevatelt tootjatelt, siis tasub enne ostmist nendega eelnevalt salongis tutvuda.

See võimaldab värve kõrvutada, et näha, kas need omavahel ikka sobivad või üksteist täiustavad.

Milliseid vigu peaks vältima kontorimööbli ostmisel

Mööbli eelnevalt mitte proovimine

Soovitus "proovi enne ostmist" kehtib kindlasti ka kontorimööbli kohta. Minge poodi, istuge erinevatel toolidel ja vaadake erinevaid töölaudu. Vaadake, kas teile meeldivad toolid mahuvad teile meeldivate kirjutuslaudade alla. Vaadake, kuidas teie klienditoolid koos soovitud lauaga välja näevad. Kontorimööbli katsetamine ei võta üldse palju aega ning võib vale eseme ostmise asemel säästa palju raha.

 

→ Loe ka meie eelmist blogipostitust: Kuidas luua looduslähedast kontorit

Otsid toodet?

Otsid toodet?

Kiire viis otsida infot toote kohta, mille nime või tootekoodi sa tead.