Blogi

Blogi

Kuidas luua looduslähedast kontorit

Teisipäev, 18.08.2020

Looduslik valgus, värske õhk ning rohelus aitavad töötajatel tunda ennast rõõmsa ja värskena. Kuidas aga luua kontoris mõnusat looduslähedast keskkonda, et töötajate heaolu tagada?

Võimalikult palju loomulikku valgust

Töökeskkonda kujundades tuleb hoolikalt läbi mõelda erinevad valguslahendused, sest valgus mõjutab heaolu ja tervist rohkem, kui aimatagi oskame. Hästi valgustatud kontor aitab tulemuslikkust tõsta ja parandab üleüldist heaolu. Valgustite valimisel siseruumidesse tuleks lähtuda sellest, kus ja kui palju on vaja valgust, et oleks hea ja mugav töötada.

Kuidas luua looduslähedast kontorit

Kui kontori asukoht pole loomuliku päikesevalguse suhtes kõige parem, tasub läbi mõelda büroomööbli paigutus, et loomulikku valgust võimalikult palju tagada.

Lisa kontorisse rohelust

Enamikus kontorites on erinevad toalilled või -taimed. Need pakuvad silmailu ja puhastavad õhku, osa neist mõjuvad hästi ka töötajate meeleolule. Üha rohkem hinnatakse maitsekalt paigutatud rohelust, eriti trendikad on eri liiki kaktused ja ripptaimed.

Suurte potitaimede asemel võiks kontoris eelistada pigem väiksemaid, mis lisavad kontorile värskust ning modernsust juurde. Üks võimalus on lasta töötajatel ise kujundada oma laud erinevate lillede või taimedega.

Kuidas luua looduslähedast kontorit

Õueala vaimu turgutamiseks

Istuva tööga kaasneb üldjuhul vähene füüsiline aktiivsus, aga suur vaimne pinge. Selleks et tööolukorras oleks istuv kehaasend võimalikult toetatud, tuleb hoolikalt valida õige töötool.

Kontoritöötajate jaoks on oluline, et päeva jooksul oleks võimalus ringi liikuda ja jalgu sirutada. Selleks tasub mõelda, kas kontori juurde on võimalik luua töötajate jaoks õueala, kus saab vajadusel lõunapausi veeta või puhata.

Kasuta kontoris looduslähedasi materjale

Kontoris on hea kasutada materjale, mis jäljendavad looduses esinevaid struktuure ja suurendavad seeläbi üldist heaolu. Savikrohv, pillirooplaadid, vineerist mööbel ja puidust elemendid loovad kontoris hubasema ja loovama õhkkonna, kus töötajatel on mõnusam ja ka tervislikum viibida.

Kuidas luua looduslähedast kontorit

Taaskasutatud puitpõrandad, kihilisest kivist esik või puutoolid erinevates variatsioonides on head näited, kuidas seda saavutada.

 

→ Loe ka meie eelmist blogipostitust: Kuidas sisustada lastetuba, kui ruumi on vähe?

Otsid toodet?

Otsid toodet?

Kiire viis otsida infot toote kohta, mille nime või tootekoodi sa tead.