Blogi

Blogi

Kuidas sisustada lastetuba, kui ruumi on vähe?

Teisipäev, 21.07.2020

Laste tuba kujundades tasub praktilisuse mõttes eelistada ajatut kujundust, mida ei pea lapse lemmiktegelase või -värvi muutumisel kohe ümber tegema hakkama. Siin on paar sisekujundusideed, mis aitavad ruumi hästi ära kasutada ja hubast meeleolu luua.

Investeeri mitmeotstarbelisse mööblisse

Väikelaste mööbel on hea asetada vastu seina – nii tekib lapsele vajalik mänguruum, kus pere pisemad liikmed saavad lasta oma fantaasial lennata. Mööbli paigutamisel tuleb arvestada ka valgusega ning valgustite asetusega.

Kuidas sisustada lastetuba, kui ruumi on vähe?

Lastemööbli osas soovitame valida mitmefunktsioonilisi esemeid, mis aitavad ruumi säästa: näiteks panipaigaga voodi, mööbliesemed-transformerid või reguleeritava kõrgusega esemed. Oluline on mööbli kasutusmugavus, mitmeotstarbelisus ja teisaldatavus.

Eelista heledaid ja neutraalseid värve

Värvidega saab ruumi proportsioone näiliselt muuta. Väikese toa puhul mõjuvad valge lagi ja pastelsed seinad neutraalselt, turvaliselt ning ruum paistab avaramana. Väiksema ruumi puhul soovitamegi eelistada pigem heledaid toone või siis kontrastset värvi üksikul seinal. Kogu ruumi tumedaks värvimisest võiks pigem loobuda.

Neutraalsete seintega on juba lihtne kõike ülejäänut sobitada, arvestades lapse lemmikvärve, mille eelistused kasvades kindlasti muutuvad.

Kuidas sisustada lastetuba, kui ruumi on vähe?

Kasuta puitu

Lastetubade kujundamisel võidab järjest enam populaarsust naturaalsetest materjalidest valmistatud värvitud või peitsitud mööbel. Kergesti puhastatavaid, vastupidavaid, mugavaid ja ka turvalisi materjale on erinevaid, kuid eelistada tasub võimalikult looduslikke variante, sest need kestavad kauem. Neutraalse siselahenduse annab hele, kontrastsema lahenduse aga tume puit. Heledat tooni mööbel soovib aga siiski taustaks tugevamat, julgemat seinavärvi või tapeeti.

Kuidas sisustada lastetuba, kui ruumi on vähe?

Arvestage laste soove

Lapsed veedavad suure osa päevast oma toas. Sellepärast on oluline, et nad ennast seal mugavalt ning turvaliselt tunneksid. Soovitame lastetuba kujundama asudes kaasata ka lapsed, et nad saaksid oma soove ning eelistusi väljendada. Kehtib ju seaduspära, et mida enam on lapsed saanud toa sisustamisel kaasa rääkida, seda paremini kannavad nad selle eest ka hoolt.

 

Kuus ideed, kuidas kasutada sisekujunduses pastelseid toone

Otsid toodet?

Otsid toodet?

Kiire viis otsida infot toote kohta, mille nime või tootekoodi sa tead.