Blogi

Blogi

Kuus ideed, kuidas kasutada sisekujunduses pastelseid toone

Kolmapäev, 17.06.2020

Tumedate kontrastide aeg on läbi ning neid asendavad pastelsed toonid: õrn lilla, heleroosa, virsik ja münt on praegu suurimad värvitrendid. Mahedad toonid on universaalsed ning sobivad nii kööki, kontorisse kui ka magamistuppa, luues meeldiva koosmõju. Veel toetavad need toonid produktiivsust ja pehmendavad suuri kontraste.

Kuus ideed, kuidas kasutada sisekujunduses pastelseid toone

Lisa sisekujundusse üksikuid värvilisi elemente

Pastelse tooni kasutamine ei tähenda, et peaks kogu toa roosaks värvima. Kui idee pehmetest värvitoonidest põnev tundub, siis lisa esialgu väikeseid mahedaid elemente - diivanipatju, pildiraame, üksikuid mööbliesemeid. Siis ei ole tulemus liiga värviline ja ruumis säilib meeldiv õhkkond.

Kasuta värvide blokeerimist

Värvide blokeerimine ehk vastastikuste värvide kasutamine on hea viis ruumi erinevaid toone tuua. Nii saab kasutada kontrastseid värve, ilma tuba koormamata. Kasuta kombinatsioone kollasest ja lillast, rohelisest ja punasest või hoopis sinisest ja oranžist.

Loo rahustav tööruum

Pastelsed toonid soosivad töö tegemist ning sobivad ideaalselt kodukontorisse. Need aitavad luua meeldivalt inspireeriva töökeskkonna ning mõjuvad oma mahedusega väga rahustavalt. Lisa kontorisse näiteks värvilisem kontoritool, pehme diivan või tugitool. Samuti tasub kaaluda teiste värviliste detailide lisamist.

Kuus ideed, kuidas kasutada sisekujunduses pastelseid toone

Hoia keskkond kaasaegne, lisades tumedaid aktsente

Pehmete toonide kasutamine on aga kahe teraga mõõk. Need värvid on ühest küljest väga suure potentsiaaliga, värsked ja mahedad. Teisest küljest võib nende liigne kasutamine sisekujunduses luua aga liialt lapsiku mulje. Selle vältimiseks on hea kasutada pastelsete toonide kõrval tumedaid aktsente, näiteks valget, musta või puidust tekstuuri.

Kuus ideed, kuidas kasutada sisekujunduses pastelseid toone

Julged värvikombinatsioonid

Pastelsed toonid võivad tunduda liialt minimalistlikud ning pehmed. Kontrasti lisamiseks võib neid julgelt kombineerida tumedate ning dramaatiliste värvide, rohke mustri ja tekstuuriga. Nii saab ruum efektsem ja isikupärasem.

Luksusliku moega mööbliesemed

Pastelsete toonidega sobivad hästi kokku luksusliku moega elemendid. Näiteks lisab stiilne velvetist tugitool toale suursugusust. Samuti tasub kaaluda kumerate äärte ja teravate nurkadega mööbli kasutamist. Koos pehmete värvitoonidega mõjuvad sellised lahendused modernselt ja esteetiliselt.

 

→ Loe ka meie eelmist blogipostitust: Välimööbli trendid 2020. aastal - looduslähedased materjalid ja polüfunktsionaalsus

Otsid toodet?

Otsid toodet?

Kiire viis otsida infot toote kohta, mille nime või tootekoodi sa tead.