Blogi

Blogi

Välimööbli trendid 2020. aastal - looduslähedased materjalid ja polüfunktsionaalsus

Kolmapäev, 13.05.2020

Ilmad muutuvad üha soojemaks ning päevad pikemaks. Enam pole kaugel aeg, mil saab aias hommikukohvi nautida ning lähedastega aega veeta. Siin on paar näidet, kuidas sel aastal oma aianurgake eriti stiilseks ning hubaseks muuta.

Ilmastikukindel puidust mööbel

Ka sel aastal tuntakse suurt huvi WRB (Weather-Resistant Beech) tehnoloogia vastu, mida kasutatakse ilmastikukindla puidu tootmiseks. Tänu sellele on puitmööbli valik väliskeskkonnale laienenud ning antud tehnoloogia võimaldab välimööbli turu suhtes suurt paindlikkust. Kui varem pidi piirduma kitsa mustri- ja värvivalikuga bambus- või rotangtoodetega, siis nüüd saavad hotellid, restoranid, kohvikud ja ka teised avalikud ruumid kasutada elegantset ja mugavat välimööblit ega pea piirduma vaid klassikalise valikuga.

Välimööbli trendid 2020. aastal - looduslähedased materjalid ja polüfunktsionaalsus

Polüfunktsionaalsus

Välimööblit valides tasub tähelepanu pöörata kõige enam just funktsionaalsusele. Oluline on, et see oleks ilmastikuoludele vastupidav, kannataks nii vihma kui päikest. Selle aasta üks suurematest trendidest on mooduldiivanid. Jaapani sisekujundusest inspireeritud diivanid on mitmeotstarbelised ning neid on kerge sobitada varasemalt soetatud esemetega. Vastupidav ning mugav diivan on aianurga kese ning seob kogu keskkonna tervikuks.

Materjalide kombineerimine

Sel aastal on suur tähelepanu materjalide kombineerimisel. Eriti populaarne on just metalli ning puidu kokkusobitamine: puit annab modernsele stiilile jäikust ning sitkust, metall aga esteetilisust. Nende kahe materjali kooslus sobib väga hästi rohelisse ning õitsevasse aeda. Puit ja metall on hästi vastupidavad ning vajavad vähe hooldamist. 

Retrohõngulised esemed

Juba eelmisel aastal menukas olnud retromööbel on populaarne ka sel aastal. Vintage-stiilis elemendid on lisaks esteetilisusele ka väga vastupidavad. Vanamoeline mööbel toob aeda maagiat ja hubasust ning nostalgilise elegantsi lisamiseks soovitame kasutada esemeid, mida vanasti armastasite. Näiteks võib paigutada aeda kiiktooli.

Välimööbli trendid 2020. aastal - looduslähedased materjalid ja polüfunktsionaalsus

Punutud mööbel ning looduslähedased materjalid

Jätkusuutlikkus ning looduslähedus on jätkuvalt üks hinnatud suund nii moe- kui ka mööblitööstuses. Populaarsed on punutud mööbliesemed, materjalidest soovitame eelistada bambust või rotangi. Materjali poolest sobib õue ideaalselt rotang, mis on oma olemuselt väga praktiline ja vastupidav. Lisaks on seda kerge puhastada ning rotangmööbel talub hästi nii vihma kui ka päikest.

 

→ Loe ka meie eelmist blogipostitust: Millele pöörata tähelepanu, kui teed tööd kodukontoris?

Otsid toodet?

Otsid toodet?

Kiire viis otsida infot toote kohta, mille nime või tootekoodi sa tead.