Blogi

Blogi

Kuidas sisustada ekstravertide ja introvertide tööruume?

Teisipäev, 17.12.2019

Kontori sisekujundamisel tekib sageli küsimus, kuidas luua mugavat keskkonda nii, et see toetaks kõiki meeskonnaliikmeid. Hea sisekujundusega tööruum muudab inimesed tulemuslikumaks ja parandab koostööd. Kontorit kavandades on oluline läbi mõelda, kuidas toetada kõikide töötajate tugevusi, arvestades samas ka nende nõrkusi - selleks aga tuleb erinevaid inimtüüpe tundma õppida.

Ekstraverdid ja introverdid

Ekstraverdid võivad esmapilgul tunduda valjuhäälsed ning elavaloomulised. Tihti peetakse neid headeks esinejateks, kuid halbadeks kuulajateks. Nad on aktiivsed ning soovivad oma arvamust avaldada.

Kuidas sisustada ekstravertide ja introvertide tööruume?

Introverdid on oma olemuselt pigem tagasihoidlikud ning vaiksed. Nad vajavad probleemide analüüsimiseks ja peegeldamiseks rohkem aega. Head mõtted tulevad introvertidel pigem vaikuses üksi töötamisel. Nad vajavad keskkonda, mis võimaldab täielikku keskendumist.

Kahele vastandlikule inimtüübile tööruumi planeerides tasub mõelda, mis neid käivitab. Näiteks ekstraverdid saavad jõudu ja mõtteid erinevate inimestega suhtlemisest ja ideede põrgatamisest. Nad armastavad pigem vabamas õhkkonnas arutelusid. Introverdid seevastu saavad energiat omaette olemisest: head mõtted tulevad neil vaikuses üksi olles. Ekstravertide ja introvertide suurim erinevus ongi see, et üks neist armastab suhtlemist ja seltskonda, teine aga naudib vaikust ning üksinda töötamist.

Ekstravertidele meeldib töökaaslastega aega veeta

Ekstravertide jaoks on hea tööruum see, kus saab töökaaslastega aega veeta, suhelda ning ennast vabalt tunda.

Näpunäited, kuidas sellist keskkonda luua:
• Paigutage koosolekuruum kontori keskele. Nii tekib sotsiaalne ruum, kus ekstraverdid end mugavalt tunnevad.
• Looge kontorisse mugavad puhkealad. Hea on paigutada puhkeruumi mugavad diivanid ja tugitoolid. Nii saab ka meeskonnatööd teha vabamas õhkkonnas, mis toetab ekstravertide tulemuslikkust.
• Mõelge kontori akustikale. Helide maskeerimine ja taustamüra ei ole hea, see võib olla mõlema inimtüübi jaoks häiriv. Kerged taustahelid on head, kuid need ei tohiks olla liialt valjud.
• Looge avatud ruum, mis võimaldab kolleegidega vestelda ja koos puhata – see toetab ekstravertide loomingulisust.

Kuidas sisustada ekstravertide ja introvertide tööruume?

Introverdid soovivad teha tööd vaikuses

Introvertide puhul on oluline märksõna keskendumine. Introverdid soovivad tööd teha vaikuses, nad naudivad keskkonda, kus saab rahus mõelda ning tegutseda.

Näpunäited, kuidas selliseid võimalusi luua:
• Planeerige kontorisse eraldumist võimaldavaid ruumid, kus inimesed saavad omaette tööd teha.
• Võimaldage teha kaugtööd – nii valib töötaja ise enda jaoks sobiva keskkonna ning puhkab töökaaslastest.
• Looge ruumid, kus on võimalik kahekesi vestelda. Piisab sellest, kui vaiksemasse nurka asetada mugavad tugitoolid ja mõni laud, mille taga töötada.
• Pakkuge ettevõtte poolt mürasummutavaid kõrvaklappe. Paljude jaoks on taustahelid häirivad ning segavad töö tegemist - head kõrvaklapid võimaldavad valida vaikuse.

Kuidas sisustada ekstravertide ja introvertide tööruume?

Tööruumide puhul on oluline, et on loodud võimalikult hea keskkond kõikidele meeskonnaliikmetele ning mitmekülgsed võimalused töö tegemiseks.

 

→ Loe ka meie eelmist blogipostitust: Kas Su töötool toob rohkem kasu või kahju?

Otsid toodet?

Otsid toodet?

Kiire viis otsida infot toote kohta, mille nime või tootekoodi sa tead.