Blogi

Blogi

Kuidas sobitada omavahel erinevas stiilis söögitoolid?

Kolmapäev, 31.07.2019

Erinevas stiilis söögilauatoolid on viimase aja kuum trend ning ideaalne lahendus just neile, kel on suur nõrkus toolide vastu. Ühtlasi tähendab see ka, et enam ei pea piirduma ainult ühe disaineri või stiili eelistamisega, vaid saab kõik oma lemmikud kenasti laua ümber paigutada. Mida aga silmas pidada, et tulemus jääks võimalikult stiilne ja pilkupüüdev?

Kuidas sobitada omavahel erinevas stiilis söögitoolid?

Erinevas stiilis söögitoolid lisavad ruumile isikupära ning tegu on väga lihtsa viisiga, kuidas lisada värvi ja iseloomu oma kodule, ilma et peaks kujunduse peale palju kulutama. Antud disainitehnikat saab rakendada mis tahes keskkonnas ja igas interjööris ning efekt on alati dramaatiline. Lahendus on lemmik just neile, kellele meeldib riske võtta ning mängida värvi ja tekstuuriga.

Toolide sobitamisel tasub silmas pidada nende kõrgust – hea oleks hoida need enam-vähem samal kõrgusel, et hoida ühtsust ning et külalised ei tunneksid end ebamugavalt istudes kõrgel või madala võrreldes kõrvalistujaga.

Kuidas sobitada omavahel erinevas stiilis söögitoolid?

Samuti on oluline pöörata tähelepanu värvidele. Üks viis on valida sama tool võimalikult paljudes erinevates värvitoonides, mis on eriti efektne just klassikalise mudeli puhul, või siis erinevad toolimudelid, mida saab ühtsustada sarnase paletiga. Selle lahenduse puhul saab omavahel sobitava kokku täiesti erinevas stiilis toole, valides need sarnases toonis.

Kuidas sobitada omavahel erinevas stiilis söögitoolid?

Hea kombinatsioon on ka kooslus vintage ja kaasaegsetest toolidest, näiteks midagi elegantset nagu polsterdatud tugitool ja midagi industriaalset nagu metallist tool. Hea soovitus on siin aga miksimisega mitte hoogu sattuda. Liiga palju madalaid ja kõrgeid ning uusi ja vanu toole võivad silma kirjuks võtta ning tähelepanu teistelt ruumis olevatelt disainielementidelt ära võtta.

Kuidas sobitada omavahel erinevas stiilis söögitoolid?

Hea mõte on investeerida stiilsetesse toolidesse, mis annavad ruumile palju juurde. Alguses võib piirduda näiteks ainult kahe disainertooliga, kui rahakott rohkem ei võimalda. Aja jooksul saab toole juurde osta, täiendades oma kollektsiooni paarikaupa uute toolide, pukkide või taburettidega. Alati saab disainertooli sobitada nt taaskasutusest leitud toolide või restaureeritud toolidega. Kuldreegel on aga omavahel sobitada erinevas stiilis toolid just paarikaupa.

 

→ Loe ka meie eelmist blogipostitust: Kuidas sisustada oma elutuba?

Otsid toodet?

Otsid toodet?

Kiire viis otsida infot toote kohta, mille nime või tootekoodi sa tead.