Blogi

Blogi

Kuidas sisustada oma elutuba?

Neljapäev, 27.06.2019

Elutoa sisustamine võib paras väljakutse olla, seda eriti väikese ruumi puhul. Ruumi ja asjade paigutuse peab väga teadlikult läbi mõtlema, et ära kasutada toa iga ruutmeeter.

Kõigepealt tuleks paika panna, millised on vajadused ruumi jaoks. Kas toas mängib olulist rolli meelelahutust pakkuv telekas või pigem mitte? Järgmisena tasub üle vaadata ruumi paigutust - kas see on avatud plaaniga? Mis on ruumi keskpunkt? Kui oled peamised esemed paika pannud, nagu pehme mööbel ja telekas, siis läheb ülejäänud mööbli paigutus juba lihtsamalt.
Hea soovitus on tuba endale paberil valmis joonistada, siis on näha, kui palju ruumi mis ese võtab ning kas toas ikka liikumisruumi ka jääb.

Meelelahutaja elutuba

Paigutus: See on paigutus sobib ideaalselt neile, kes korraldavad enda juures erinevaid üritusi ning kel on sageli külalised külas. Samuti sobib antud paigutus ka, kui elutoa sissepääs asub kamina vastas, kuna see hoiab kõike sümmeetriliselt ning ruumis liikumist mõnusalt.
Diivan: Kui tuba pakub vaba ruumi osas väljakutset, tasub valida kitsamad diivanid, et jätta piisavalt ruumi ringi liikumiseks. Kenasti sobib tuppa paigutada ka kitsas kohvilaud.

Muu sisustus: diivanil istudes tasub veenduda, et toas oleks piisavalt külglaudu, kuhu igaüks saaks oma klaasi panna. Kamina piiramine raamatukappidega jätab palju ruumi ka telerile ja teistele esemetele.

Kuidas sisustada oma elutuba?

Läbikäidav elutuba

Paigutus: klassikaline elutuba, kus diivani ees on televiisor, mis sobib suurepäraselt mõne filmi vaatamiseks või niisama lõõgastumiseks. Sõltuvalt sellest, kas elutuba on kitsam või ruudukujuline, aseta toolid kõrvuti ruumi ühele poolele või diivanile vastu.

Diivan: vali mõnusalt pehme ja sügav diivan kõrge seljaga ja ei soovi sealt kunagi tõusta.

Muu sisustus: ruumi on hea viimistleda teleka, paari küljelaua ja hubast meeleolu tekitava valgusega.

Kuidas sisustada oma elutuba?

Avatud planeeringuga elutuba

Paigutus: Avatud planeeringuga ruumis, mis ühendab söögitoa ja köögi, on hea eraldada ruum suure L-kujulise ristlõikega, luues seeläbi eluruumi enklaavi.

Diivan: Diivani valimisel tasub erilist tähelepanu pöörata L-kuju küljele. Väikeses ruumis oleks hea, kui see jääks akende kõrvale, mitte blokeerides liikumist. Kui plaanid diivanit nihutada ruumi keskele, siis pööra tähelepanu ka diivanil olevale tagaküljele, kuna seda on näha sama palju kui eesmist poolt.

Muu sisustus: Sellise lahenduse puhul sobib kenasti tuppa nt puidust laud ja külglaud diivani kõrvale. Loo lisa istekoht ja lugemisnurk koos mõnusa tooli ja põrandalambiga diivani vastu.

Kuidas sisustada oma elutuba?

 

→ Loe ka meie eelmist blogipostitust: Sisekujundaja soovitab: millele peaks suvekodu sisustamisel tähelepanu pöörama?

Otsid toodet?

Otsid toodet?

Kiire viis otsida infot toote kohta, mille nime või tootekoodi sa tead.