Blogi

Blogi

Sisekujundaja soovitab: millele peaks suvekodu sisustamisel tähelepanu pöörama?

Reede, 31.05.2019

Suvekodusid omatakse peamiselt puhkuse ja argipäevasest keskkonnast eemaldumise eesmärgiga, samuti sooviga pidada väiksemat või suuremat aiapidamist, pereüritusi või koosviibimisi. Millele peaks aga suvekodu sisustades tähelepanu pöörama?

Sisekujundaja soovitab: millele peaks suvekodu sisustamisel tähelepanu pöörama?

Kuldne Muna OÜ sisekujundaja Mareliis Raid sõnul on suures plaanis trendid kujunemas jätkusuutlikkuse suunas ehk üldisema toote või materjali kujunemisfilosoofia on aina rohkem läbi mõeldud. „Disainid ja materjalid võiks olla kestvat laadi ehk kvaliteetsed ja läbimõeldud,iseloomustama interjööri mitte üksnes hooajaliselt, vaid palju pikemas perspektiivis. Kui hankida midagi, siis läbimõeldult - parem väga hea ning vähem,“ soovitas Mareliis.

Kui mõelda käesolevale hooajale, siis on hetkel suvekodu sisustamisel trendideks naturaalsed ja ehtsad või väga ehtsana näivad kvaliteetmaterjalid, näiteks puidust toolid, samuti naturaalsed kiud nagu jute. „Väga populaarne on ka nii naturaalne kui ka värviline mattmetall, naturaalsed või naturaalsena näivad kangad ning naturaalsest toorainest toodetud materjalid, näiteks rattan, samuti nöörpunutised,“ loetles Raid.

Sisekujundaja soovitab: millele peaks suvekodu sisustamisel tähelepanu pöörama?

Kindel valik on ka peened, oma lihtsuses just eriti elegantsed, geomeetrilised mustrid paralleelselt looduses esinevate suurte lopsakate mustritega.

„Värvide osas tasub vaadata mõnusate küpsete roheliste ja pisut just nagu tolmusteloodustoonide poole - põletatud savi, korall, sinakasrohelised ja rohekassinised ja neutraaltoonid. Pigem iseloomuga värvid, mis omavahel esmapilgul kummaliselt, kuid kokkuvõttes väga mõnusalt kokku kõlavad. Või siis lausvärvitus väikeste värvilaikudega ehk vastandina just juveelitoonid - särtsakad puhtad ja säravad põhitoonid,“ jagas sisekujundaja soovitusi. 

Suvekodu sisustamisel ei tasu unustada ka taimede olulisust. „Suured ja väikesed, mida rohkem nende kooslus meenutab džunglit või vihmametsa, seda parem,“ toonitas disainer.

Sisekujundaja soovitab: millele peaks suvekodu sisustamisel tähelepanu pöörama?

Suvekodu sisustamisel soovitab sisekujundaja alati lähtuda printsiibist pigem hea, kestvalt väärtuslik ja vähe. „Alustuseks oleks mõistlik väga põhjalikult hinnata seda kohta, paika või elamut - kui selles juhtub olema midagi head ja algupärast, siis seda proovida maksimaalselt säilitada ja mitte kohe jõuga kõike kaasajastada,“ lausus Raid, lisades, et suvekodus tasub pigem hoida asju, mis tõesti teevad südame soojaks, panevad meid hindama loodust ja jätkusuutlikkust kõiges. 

„Materjalina soovitan alati valida looduses juba esinevaid materjale, mis ajaga kuludes ainult kaunistavad keskkonda. Käsitsi valmistatud mööbel, põnevad vanad ja uued leiud. Ja muus mõttes praktiline on otsustada valikute üle lähtuvalt hooldus- ja ilmastikukindlusest. Käsitsi valmistatud säästvat majandamist silmas pidavad lahendused hoiavad kokkuvõttes kokku palju raha- ja närvikulu,“ nentis sisekujundaja.

Sisekujundaja soovitab: millele peaks suvekodu sisustamisel tähelepanu pöörama?

„Üha rohkem kasvab trend miksida ajaloolist või kulunud, pisut ajast puretud ruumi mõne kaasaegse hillitseva disaineseme - tooli või lauaga. Ja muidugi ka vastupidi. Moodsa lahenduse puhul soovitan samuti valida lihtsad looduses esinevad või traditsioonilised materjalid ja puhtad vormid. Hästi sobivad kokku kulunud ilmega ja uhutud materjal kaasaegse joonega mööbli või detailidega,“ tõi sisekujundaja esile. 

„Suvila võiks olla lihtne, valgusküllane, roheluse rohke, väga praktiliselt lahendatud, hästi elanike nägu ja korrastatud, kuna just see viimane loob sobivaima miljöö heaks puhkuseks ning värsketeks mõteteks,“ soovitas Raid, lisades, et suvekodu rajamisel ja sisustamisel tasub kõige enam lähtuda ühest konkreetsest iseloomulikust asjast suvekodus, hoomata selle unikaalsust ja võimalust ning proovida seda hoida ja mõistlikult täiendada.

 

→ Loe ka meie eelmist blogipostitust: Funktsionaalne ja esteetiline X50

Otsid toodet?

Otsid toodet?

Kiire viis otsida infot toote kohta, mille nime või tootekoodi sa tead.