Blogi

Blogi

Millist kattematerjali töötooli puhul eelistada?

Reede, 26.11.2021  •  Märksõnad: töötool,

Töötool on üks enimkasutatud mööbliesemeid, kus veedetakse keskmiselt 8-tundi tööpäevast. Seetõttu on oluline, et see oleks kasutajale võimalikult mugav, pakkudes kombinatsiooni ergonoomilisusest ning kvaliteetsetest materjalidest.

Endale sobivat tooli otsima hakates võib valik aga silme eest kirjuks võtta, kuna punkte, millele tähelepanu pöörata, on rohkelt. Käesolevas postituses võtame fookusesse materjalid, mida töötoolide puhul enim kasutatakse, tuues välja nende peamised omadused ning mida tuleks nende puhul tähele panna.

Juhitool RH NEW LOGIC 220

Juhitool RH NEW LOGIC 220

Nahk

Otsides kontoritooli, mis oleks samaaegselt esinduslik, kvaliteetne ning mida oleks kerge puhastada, langeb valik sageli nahale. Tehes investeeringu ühte korralikku nahkkattega tooli, võid kindel olla, et sul on ustav kaaslane aastateks. Valmis tuleb aga olla selleks, et nende toolide kestvus on tihedas seoses järjepideva hooldusega. Nahkkattega toolide puhastamiseks on loodud spetsiaalseid vahendeid, mis loovad vastupidava kaitsekihi nii erinevate vee- kui õliainete vastu. Vajadusel ajab asja ära ka puhta pehme lapi ning veega, kuid eelistada võiks siiski nahkkatte puhastamiseks loodud vahendeid.

Selleks, et nahkkattega töötool säiliks võimalikult kaua, tuleks tähelepanu pöörata mõnedele aspektidele. Esmalt juba mainitud hooldusele, kuid samuti ka kohale, kus tool asetseb. Nahkkattega toolid tuleks eemal hoida otsese päikesevalguse eest ning ühtlasi võiks ruumis olla kliimaseade, kuna nahk materjalina pole just kõige hingavam.

Nahkkattega toolide plussiks on aga vastupidavus - isegi, kui tool on kasutuses olnud juba pikalt ja nahk hakkab näitama esimesi vananemismärke (toimuvad muutused struktuuris või koloriidis), säilib regulaarse ja õige hoolduse tulemusena materjali hea vastupidavus veel pikka aega.

Kontoritool Xenon 11SFL

Kontoritool Xenon 11SFL

Võrk

Töötoolide seljatoel kasutatakse ühe võimalusena ka võrku, mille suurimateks plussideks on mugavus ja hea õhuvoolu tagamine. See hoiab ära liigse higistamise ning aitab kehal hoida sobivat temperatuuri. Võrgust toolid vajavad vähe hooldust ja neid on oluliselt kergem puhastada kui näiteks täiskangast töötoole.

Võrgu puhul tuleb aga silmas pidada, et see võib ajaga venida ning seejärel ei paku tool enam soovitud tuge.

Kontoritool Epic Low Conference

Kontoritool Epic Low Conference

Kangas

Üks populaarsemaid materjale, mida töötoolide puhul kasutatakse, on kangas. Meie tootevalikust leiab näiteks mitmeid valikuid nii naturaalse villasegu kui ka kvaliteetse polüestriga. Kangaga kaetud kontoritoolid on mugavad ning praktilised, kuna neid on lihtne puhastada ja hooldada. Nende värvide ja mustrite valik on üldjuhul lai ning seetõttu on neid enda interjööriga tihtipeale kõige kergem sobitada.

Kangast toolide puhul tuleb aga silmas pidada, et nad on niiskuse ja lõhnade osas veidi vastuvõtlikumad kui näiteks võrgust toolid. Plussiks saab aga tuua selle, et kvaliteetne toolide jaoks loodud kangas on tihe ning seetõttu on see vastupidav ka füüsilistele kahjustustele.

Violle 130 SFL Grafiit

Violle 130 SFL Grafiit

Plastik

Oma koht töötooli materjalina on kindlasti ka plastikul. Plastikust toolid on ideaalsed juhul, kui teie töö on pigem liikuva iseloomuga ning istudes veedate lühikese aja. Plastikust toolide suurimaks plussiks on nende hea vastupidavus ning kerge puhastamine, mistõttu on nende hooldusega kindlasti muret kõige vähem. Interjööri kujundamise kontekstis eelistatakse tihti just plastiktoole, kuna nende abil on modernset ning stiilset üldpilti kerge luua.

Kartes, et plastiktool võib istumisel veidi jäigaks osutuda, saate seda kombineerida ka polstri või padjaga. See võimalus on kõikidel meie plastikust töötoolidel, näiteks mudelitel Zebra ja Zeus Antishock ning Convertio Wing.

Töötool Convertio Wing 9822

Töötool Convertio Wing 9822

Üks olulisi punkte, mida töötoolide puhul veel jälgida, on materjali kinnitus. Kui kattematerjali kinnitamisel on kasutatud näiteks liimi, on suur tõenäosus, et pika peale hakkab sealt eralduma mürgiseid ühendeid, mida kasutaja igapäevaselt sisse hingab ning mis võib lõpuks ka tervist hakata mõjutama.

 

→ Loe ka meie eelmist blogipostitust: Kuidas erinevat mööblit omavahel sobitada?

Otsid toodet?

Otsid toodet?

Kiire viis otsida infot toote kohta, mille nime või tootekoodi sa tead.