Blogi

Blogi

Kuidas erinevat mööblit omavahel sobitada?

Esmaspäev, 18.10.2021  •  Märksõnad: pehme mööbel, toolid, tugitool

Klassikalised mööblikomplektid on varem olnud sisustamisel üks populaarsemaid valikuid. On aga üsna selge, et täna otsitakse pigem julgemaid ja isikupärasemaid lahendusi. Interjööri soovitakse tuua aina rohkem põnevust ning iseloomu. Sageli takistab seda aga küsimus, kuidas siis erinevaid mööbliesemeid omavahel sobitada.

Sama küsimus tekib ka siis, kui aastaid tagasi soetatud mööblikomplektist mõni rohkem kasutust saanud ese vajab väljavahetamist. Kuidas see välja vahetada nii, et kodusisustuse ühtne joon säiliks?

Siinkohal mõned näpunäited, mida silmas pidada, kui erinevat mööblit on tarvis omavahel sobitama hakata.

Vali üks keskne disainelement

Hakates siseruumi n-ö nullist kujundama, võib aluseks võtta ühe konkreetse eseme, mille ümber saab juba järgmisi vorme, mustreid ja materjale järjest sobitama hakata. Näiteks – võttes keskseks esemeks ümarate nurkadega laua, saab sinna kõrvale kombineerida sarnaste käetugedega toole või diivaneid.

Kuidas erinevat mööblit omavahel sobitada?

Jää kindlaks ühtsele värvipaletile

See ei tähenda, et terve sisustus peaks järgima vaid ühte tooni. Erksavärviliste disainielementide interjööriga sobitamine on sageli efektne, seda aga vaid siis, kui ülejäänud värvipalett seda toetab. Seetõttu soovitame valida kindlad toonid, mida sisustuses järgida. Läbivaks tooniks võiks olla midagi neutraalset, mida siis erksavärviliste nüansside abil vürtsitada saaks.

Kuidas erinevat mööblit omavahel sobitada?

Sobita erinevaid materjale

Erinevate materjalide kasutamist ei tasu karta, see aitab tekitada siseruumi põneva, karakteriga olustiku, mis psühholoogide sõnul soodustab turvatunnet. Taas tuleks aga lähtuda ühtsest toonist, et ruumi ei satuks liiga palju erinevaid materjale ega värve. Olulisim ongi välja valida ühtne toon, mille pinnal erinevate materjalidega mängida.

Kuidas erinevat mööblit omavahel sobitada?

Leia erinevate vormide vahel tasakaal

Harmoonilise ning mõnusa interjööri võtmesõna on tasakaal. Selle kindlustab ruumis olevate esemete proportsionaalsus ja võrdne suurus. Näiteks kui elutoas on juba olemas suuremahuline ning tugevate joontega diivan, tuleks sinna kõrvale näiteks kohvilauda sobitades lähtuda kergemast mahust ja õhulisematest joontest. Kindlasti tuleb aga silmas pidada ruumikujunduse üldpilti ning erinevate esemete omavahelist harmooniat.

Kuidas erinevat mööblit omavahel sobitada?

Korda erinevaid elemente

Siseruumis, kus on palju mööbliesemeid, saab ühtsema joone luua korduste kaudu: näiteks sarnaseid mustreid kõrvuti või samu mööbliesemeid järjestikku asetades. Nii tekib ruumi korrastav muster.

Kuidas erinevat mööblit omavahel sobitada?

 

→ Loe ka meie eelmist blogipostitust: Mööbli sügistrendid 2021. aastal

Otsid toodet?

Otsid toodet?

Kiire viis otsida infot toote kohta, mille nime või tootekoodi sa tead.