Blogi

Blogi

Viis põnevat lahendust, kuidas kodus pukke kasutada

Kolmapäev, 14.04.2021

Pukktoolid on juba mõnda aega üks armastatud sisekujunduselement, mille iseloomulik välimus annab võimaluse lisada kodule enam karakterit, olgu selleks siis soov modernsema, maalähedasema või hoopis glamuursema kodu suunas. Neid pikajalgseid toole oleme harjunud nägema eelkõige koduköögis, kuid aina rohkem on neid ka mujal: nende kasutusvõimalusi on palju, tuleb vaid kujutlusvõime lendu lasta. Toome siinkohal viis põnevat lahendust.

Kodune baar

Öeldes „baaripukk“ kangastub kindlasti filmilik stsenaarium, kus tumedates toonides baarileti ääres seisavad pukktoolid ontlikult ootel. Esmajoones ongi pukid olnud baaride sisustuselement, mis ajapikku on leidnud tee ka kodusesse interjööri. Olles praegu olukorras, kus oma lemmikbaari külastada ei saa, siis miks mitte võtta kodus baaripukid kasutusse just nende kõige klassikalisemas võtmes? Tarvis läheb vaid ühte kõrgemat lauda ja meelepärast lisainventari.

Viis põnevat lahendust, kuidas kodus pukke kasutada

Leidlik alus toalilledele

Kevad läheneb, aga läheb veel aega, enne kui pungadest lõplikult lehed ja õied puhkevad - seega on hea mõte paigutada toataimi kõrgemale ja valgusele lähemale: leidlik lahendus selleks on ruumikujundusega harmoneeruv, miks mitte tööstuslikumas stiilis pukk. See annab interjöörile loomingulisust ja unikaalsust juurde. Väiksemates kodudes võiks sarnast pukktooli kasutada näiteks ka külglauana.

Alternatiiv diivanile

On mitmeid põnevaid viise, kuidas ka elutoas pukktoole kasutada. Üks võimalustest on need paigutada televiisori ette, mis annab lisaks pehmele mööblile alternatiivi vaadata oma lemmiksarja või -filmi pukil istudes.  Lisades sinna veel kõrgema laua, on võimalik ka toidukordi telerit vaadates mugavalt nautida. Enam ei pea valima, kas laua ääres söömine või lemmiksarja vaatamine – mõlemad korraga!

Pukid elutoas

Sarnaselt eelmisele ideele, on elutoas pukktoolide ja laua sümbioosi kasutatud ka klassikalisemas võtmes, kus perele on loodud ühine lauapind erinevate tegevuste jaoks. Laua taga saab joonistada, mitmekesi õppida, mängida lauamänge või teha muid meelistegevusi. Laual on nii küll klassikalisem roll, aga särtsu annab juurde tooli valik. Pukkide kombineerimine klassikaga lisab ruumile karakterit ning leidlikkust.

Viis põnevat lahendust, kuidas kodus pukke kasutada

Nupukas lahendus väiksemate kodude jaoks

Väiksemates kodudes, kus ruutmeetreid on mööbli mahutamiseks vähem, tulevad appi leidlikud lahendused. Üks murekoht on sageli köögis, kus köögimööbel ning -tehnika kipuvad võtma palju ruumi.  Nupukas on sel puhul kasutada seinast eenduvat lauda, mis on koos pukktoolidega mugav ja kompaktne. Rohkem ruumi ja komplimendid leidlikkuse eest on kindlustatud!

Viis põnevat lahendust, kuidas kodus pukke kasutada

 

→ Loe ka meie eelmist blogipostitust: Mida teeb meiega müra?

Otsid toodet?

Otsid toodet?

Kiire viis otsida infot toote kohta, mille nime või tootekoodi sa tead.