Blogi

Blogi

Kuidas tagada avatud kontoris head akustikat?

Teisipäev, 05.11.2019

Kaasaegseid kontoreid iseloomustab avatud planeering, kus töötajad saavad hõlpsalt suhelda ja koostööd teha. Kuid vähe mõeldakse sellele, kuidas ruumilahendused helikeskkonda mõjutavad.

Erinevad uuringud on näidanud, et avatud lahendusega kontorid on väga mürarikkadtööruumid, kus produktiivsus võib olla seetõttu kuni 66% madalam. Müra soodustab veel erinevaid terviseprobleeme ning õnnetusi. Akustilised paneelilahendused tagavad kõige lihtsamalt ja tõhusamalt töötajate mugavuse avatud ruumides.

Kuidas tagada avatud kontoris head akustikat?

Helisummutavad elemendid strateegilistes asukohtades loovad töötajatele maksimaalse mugavuse ja tagavad hea tulemuslikkuse. Pole tähtis, mis tüüpi ruumis viibitakse, kas avatud planeeringuga kontoris, kabinetis või koosolekusaalis – hea akustika on alati oluline.Milliseid soovitusi võiks parema akustika saavutamiseks järgida?

1. Sea sisse spetsiaalsed alad

Hea töökeskkonna loomiseks avatud kontoris tasub ruumi kasutada võimalikult tõhusalt. Näiteks võib sisse seada erinevad tsoonid, võttes arvesse kontoris toimuvat. Erinevad töörühmad tuleks üksteisest eraldada sõltuvalt nende akustilistest vajadustest. Näiteks finantsmeeskond võib vajada rohkem privaatsust ja vaikust, samas kui müügi- ja turundusmeeskond vajab rohkem koostööruumi. Samuti ei ole soovitatav puhkeruumikonverentsiruumi kõrvale asetada.

2. Kasuta helisummutavaid materjale

Müratase on kõrge, kui helid ei neeldu. Akustilised paneelid, seinaplaadid ning kiulised lae- ja põrandamaterjalid on heli neelavad ning need aitavad parandada kontori akustikat.

Kuidas tagada avatud kontoris head akustikat?

Akustilisi paneele saab kasutada veel tööruumide vaheseintena, mis pakuvad töötajatele vajalikku privaatsust. Samuti on hea lahendus erinevad boksid, mis võimaldavad pidada pikemaid telefonikoosolekuid.

3. Ole sisustuse osas tark

Kontorimööbli puhul tasub vältida klaaslaudu, suuri peegleid ja teisi siledaid pindu. Samuti oleks hea katta hiiglaslikud aknad ruloodega ning kõvad põrandapinnad, nagu kivi ja keraamika, vaipadega. Heli neelavad ka diivanid ning polsterdatud toolid.

Kuidas tagada avatud kontoris head akustikat?

 

→ Loe ka meie eelmist blogipostitust: Sisekujunduses valitseb lilla värv

Otsid toodet?

Otsid toodet?

Kiire viis otsida infot toote kohta, mille nime või tootekoodi sa tead.