Blogi

Blogi

Mida arvestada, kui valida kooliõpilasele tooli?

Kolmapäev, 04.09.2019

Kodutööde tegemine mängib lapse hariduses olulist rolli. Sageli arvatakse, et kõva tool ja laud hoiavad lapse keskendununa. Samuti on ka neid, kelle meelest on hea mõte hoopis lõõgastaval diivanil õppimine. Parim viis keskendumiseks on aga tegelikult nende kahe kombinatsioon.

Kõige olulisem on silmas pidada tooli mugavust, reguleeritavust, ergonoomilisust ning sobivust toa ja lapse õpikeskkonnaga. Ergonoomilised lahendused, näiteks reguleeritav tool on kooliõpilase jaoks kõige parem eelistus. Sellise tooli suureks plussiks on, et lapsevanem ei pea iga sügise algusega uut tooli ostma. Samuti tasub valida selline tool, millel annab reguleerida nii istme, käetugede kui ka seljatoe kõrgust.

Mida arvestada, kui valida kooliõpilasele tooli?

Samuti on oluline silmas pidada tooli ergonoomilisust. Nimelt on oluline, et toolil oleks kooliõpilase seljaga kohanduv seljatugi, reguleeritav iste ning käetoed. Samuti peaks tähelepanu pöörama, et tooli seljatugi toestaks piisavalt nimmeluupiirkonda. Toestuse puudumisel on soovitatav osta spetsiaalne nimmetoepadi, kuna kasvava noore jaoks on oluline, et tool toetaks õpilase rühti ning oleks kasutajale igati mugav.

Mida vanemaks laps saab, seda rohkem veedab ta aega koolitöid tehes ning ergonoomiline tool võib olla kasulik investeering nende haridusse. Kõigi muudetavate ergonoomilise tooliga kaasasolevate funktsioonide abil ei pea muretsema uue mööbli ostmise pärast, kui lapsed kasvavad.

Mida arvestada, kui valida kooliõpilasele tooli?

Tooli valides on oluline silmas pidada ka materjali. Mugavamad on pehme istme ning seljatoega toolid ja neil on noortel kergem istuda ka pikema perioodi vältel. Kattematerjali puhul peaks vaatama, et see oleks kergesti puhastatav ning hingav. Lisaks tasub mõelda milline on toa põrandakate. Näiteks vaipkattega põrandale sobivad paremini kõvemad rattad, parketile pehmemad, lisaks on parketikahjustuse vältimiseks soovituslik osta toolile alla spetsiaalne alus.

Hea oleks eelistada looduslikke ja kõrgekvaliteetseid materjale. Meeldivad neutraalsed toonidon silmadele kergemad ning sobivad paremini kokku iga lastetoa sisustusstiili ja värvilahendusega.

Mida arvestada, kui valida kooliõpilasele tooli?

Tooli valides tuleks silmas pidada ka selle kaugust lauast – laua ülemise osa ja põlvede vaheline kaugus peaks olema 10–15 cm. Samuti tuleks hoolikalt läbi mõelda ka laste töölauad - hea õpilaslaud tagab vasakul küljel (paremakäelistele lastele) piisavalt ruumi laualambi ja raamatute jaoks, mida laps kasutab kodutööde kirjutamisel ja lahendamisel.

Kindlasti tasub tooli valides pidada nõu ka noore endaga, kuna lapse jaoks on oluline, et võetaks arvesse ka tema soove.

 

→ Loe ka meie eelmist blogipostitust: Meie tooteid saab nüüd osta ka järelmaksuga

Otsid toodet?

Otsid toodet?

Kiire viis otsida infot toote kohta, mille nime või tootekoodi sa tead.