Blogi

Blogi

Jagame soovitusi, kuidas valida sobivat köögimööblit

Reede, 03.05.2019

Köögi planeerimisel tasub kõigepealt hoolikalt läbi mõelda, kui suurt ja millist rolli mängib või soovid, et mängiks, köök sinu elus, samuti kui vabalt soovid liikuda köögist söögituppa ja eluruumidesse ning suvel ehk isegi aeda. Seejärel juba mõelda, millist lahendust võimaldab ruum ja eelarve?

Jagame soovitusi, kuidas valida sobivat köögimööblit
Foto: Anni Arro stuudio köök

Söögilaua valik

Söögilaua valikul tasub mõelda praktilistele asjaoludele, nagu kui palju inimesi peaks laua ümber mahtuma. Näiteks on hea valik ristkülikukujulised lauad, mida saab vajadusel pikendada või soetada laud, mille külgedel on nö tiivad, et saada juurde 2-3 lisakohta. Selline lahendus tuleb kasuks just siis, kui kodused suuremad kokkusaamised on pigem tavapärased.

Samuti tasub köögilaua valimisel arvestada, et inimene vajab keskmiselt 60-70 cm lauaruumi ning istekohtade arvestamisel tasub mõelda valemile „pere + 2“, et laua taga kenasti ruumi oleks. Kui kodus on aga väikeseid lapsi, võiks eelistada ilma teravate äärteta lauda.

Jagame soovitusi, kuidas valida sobivat köögimööblit
Foto: Anni Arro stuudio köök

Väikeste köökide puhul on ideaalseks valikuks ruudukujulised lauad, mis hoiavad ruumi kokku, kuid pakuvad samal ajal praktilisust ja hubasust.
Kui köögis on aga vaja ruumi kokku hoida, siis on hea nipp paigutada laud vastu seina või akent.
Ümara laua soetamise puhul tasub meeles pidada, et mida ümaram laud seda raskem on ligi pääseda toitudele ja nõudele, mis asuvad keskel, seega ei tohiks laua diameeter ületada 140 cm.

Kui paika on pandud laua suurus ja kuju, tasub kindlasti tähelepanu pöörata ka materjali valikule. Näiteks on puidust või klaasist valmistatud mööbel väga raske ja massiivne, seega selle pidev liigutamine pole väga mõeldav. Sellise valiku puhul tuleb hoolikalt läbi mõelda, kuhu laud paigutatakse ning mitte paigutada seda nii, et see ei segaks kööki sisenemist.

Jagame soovitusi, kuidas valida sobivat köögimööblit
Foto: Anni Arro stuudio köök

Toolide valimisel lähene loominguliselt

Kui meelepärane laud on välja valitud, ei tasu unustada, et sama oluline on valida ka sobivad toolid. Tooli valimisel tasub meeles pidada, et optimaalne istme sügavus võiks olla 40-45 cm ning istuja peab end seal mugavalt tundma.
Tooli ostes võiks tähelepanu pöörata ka istme põhjale, et see oleks võimalikult vastupidavast materjalist ning polsterduse puhul valida tekstiil, millel on eriline immutusvõime, et kaitsta kangast laualt tulenevate pritsmete eest.

Jagame soovitusi, kuidas valida sobivat köögimööblit

Muus osas võib toolide valimisele läheneda loominguliselt. Näiteks on kõige lihtsam ning samal ajal ka põnev lahendus kasutada koos erinevaid toole – plastikust, puidust, polsterdatud. Just praegu on moes valida mööbli puhul erisuguses stiilis, suuruses ja materjalis tooteid. Erinevas toonis ja stiilis tooted muudavad sisekujunduse tunduvalt huvitavamaks ja omanäolisemaks.

Näiteks polsterdatud tool ei ole mitte ainult mugav, kuid loob ka pidulikuma atmosfääri; puutool lisab rahulikkust ja looduslähedust, mustriga toolid toovad ruumi julgust ja kontrastsust. Neile, kellele meeldib aga mugavus, võiksid proovida paigutada kööki väikese diivani, kus saab mõnusalt leiba luuse lasta.

Hea nipp on koju varuda tumbasid ja taburette, mida saab kasutada, kui külas on rohkem inimesi ning igapäevaselt saab pinke kasutada teiste tubade sisekujunduses.

 

→ Loe ka meie eelmist blogipostitust: Millele pöörata tähelepanu koostöötamise ruume sisustades

Otsid toodet?

Otsid toodet?

Kiire viis otsida infot toote kohta, mille nime või tootekoodi sa tead.