Blogi

Blogi

Põnevad kontoritrendid 2019. aastal

Reede, 07.12.2018

Kontorimööbel mängib üha suuremat rolli töötajate heaolul ja ettevõtte edukusel. Erinevad uued ja põnevad lahendused muudavad kontori millekski enamaks kui lihtsalt töökohaks, inspireerides töötajaid ning pakkudes neile hubast ja tööd innustavad keskkonda. Milliseid põnevaid trende on oodata 2019. aastal?

 

Rõhk töötaja heaolul

Tööandjad mõtlevad üha rohkem oma töötajate heaolule. Seetõttu leiab kontoriruumidest põnevaid lahendusi, mille eesmärk on suurendada rõõmu-, ühtekuuluvus- ja moraalitunnet praktikantidest tippjuhtideni. Lahenduste rakendamine sõltub peamiselt küll ettevõtte enda vajadustest ja võimalustest, kuid mõned põnevamad lahendused on meditatsioonialad, virtuaalmängutoad, teatri- ja muusikalavad ning kohvinurgad.

 

Koostöötamise alad kinnitavad kanda

Koostöötamise põhimõttel loodud alad said populaarseks juba 2018. aastal ning arenevad oma kontseptsioonis üha edasi. Antud alad said eelkõige populaarseks tänu idufirmadele ning nende suureks eeliseks on erinevate ettevõttete ühe katuse alla toomine. Koostöötamisekontseptsiooni iseloomustab eelkõige suured ja avarad ruumid, omapärased loovlahendused ning palju rohelust ja valgust. Samuti eelistatakse töötada pigem ühe suure laua taga, mitte eraldatud ruumides ning ruumi sisutuselementideks on kergesti liigutatav ja pehme mööbel ning mugavad toolid.

 

Koostöötamise alad kinnitavad kanda

 

Unusta monotoonsus

Kontorid murravad üha rohkem välja monotoonsetest lahendustest ja igavatest värvidest, olles rohkem täis elu ja värvi. Seetõttu sobib kenasti valida koosolekulaua juurde erinevates värvitoonides kontoritoolid või julgetes värvitoonides lauad töötajatele. Kontorid ei ole enam üksluised ja ühetoonilised, vaid ruumid, mida saab põnevalt ja julgelt sisustada.

 

Unusta monotoonsus

 

Rohelus kontorisse

Kontoriruumide maailmas kinnitab üha rohkem kanda loodus. Vertikaalsed aiad, taimed ja rohelust täis ruumid lisavad töökohtadele sõõmu värsket õhku. Ruumid, mil on isegi väike side välise maailmaga, on alati tunduvalt meeldivamad, võimaldades töötajatel rohkem keskenduda ning luua paremat töökeskkonda. Alustades näiteks väikesest kaktusest oma laual kuni huvitavate lahendusteni siseaia osas, on roheline ja rohelus muutunud elemendiks,mida üha rohkem kasutatakse kontoriruumide sisustamisel. 

 

Vastupidav mikrotsement

Tsemendi kasutamine on jõudnud ka kontorisse. Nii tsement kui ka mikrotsement on lahendus, mille puhul ei seata piire – see leiab kasutust nii erinevates ruumides kontoris, põranda, seina kui ka mööbli puhul. Antud materjali suureks eeliseks on kindlasti selle vastupidavus.

 

Vastupidav mikrotsement

 

Puidumustri tagasitulek

Kontori sisustamisel puhul kasutatakse üha rohkem samu trende mida koduski, üks nendest on puidumuster. Kui antud lahendus ei leidnud pikka aega suuremat kasutust, siis nüüd teeb see aga suure tagasituleku. Kõik, mis tundub looduslik ja loomulik, tekitab hea tunde ning seeläbi ka hubasema töökeskkonna. Olgu selleks siis puidust toolid, mõnusalt suur laud koosolekuruumis või põneva lahendusega nagi.

 

Puidumustri tagasitulek

 

Tumedad värvid riietavad kontorimööbli

Veel üks trend, mis uuel aastal kindlasti palju kasutust leiab, on tumedad värvitoonid mööblivalikus. Pehmed toonid asenduvad tumedatega ning üha rohkem eelistatakse ka tumedat puitu. Heledad värvitoonid peavad uuel aastal tumedatele teed andma. Üks hea põhjus, miks eelistada tumedaid toone – tume mööbel lisab kontorile elegantsema mulje.

Otsides 2019. aastaks põnevaid lahendusi kontorisse, on märksõnadeks kindlasti mugav ja pehme mööbel, roheluse kasutamine ruumides, julgetes värvides kontoritoolid ning tumeda puidu kasutamine. Kuna inimesed veedavad kontoris väga suure osa oma päevast, tasub kontori disainimisel seada eesmärgiks töötajate heaolu ning rõõmutunde kasvatamise.

Otsid toodet?

Otsid toodet?

Kiire viis otsida infot toote kohta, mille nime või tootekoodi sa tead.